Späť do obchodu

Registrácia

Vírivka a spotreba energie na ohrev vody.

Kúpili ste si vírivku a chcete vedieť, aké budú náklady na ohrev vody?

Solárna plachta na vírivku kruh 150 cmOhrev vody je vždy náročný na spotrebu energie. Pokiaľ k nemu ale využijete slnko, môžete si tieto náklady veľmi znížiť. Ako?

Väčšina bežných víriviek má príkon ohrevu 2000 W, tie väčšie môžu mať až 5000 W. To znamená, že za každú hodinu ohrevu, spotrebuje 2 - 5 kW elektrickej energie .
Za 8 hodín ohrevu, ktorý je bežne potrebný pre zahriatie vody z 20 °C na teplotu 37 - 39 °C, zaplatíte (pri bežnom tarife 0,2 € za kW) 3,20 € - 8 € denne!
Ak sa vírite v lete každý deň, môže to byť za 3 mesiace 288 € až 720 €.

Čím je počiatočná teplota vody nižšia, najmä v chladnejších dňoch alebo v zime, tým je ohrev vody na prevádzkovú teplotu dlhší a drahší.

A ďalšia, veľmi dôležitá vec. Pokiaľ nemáte zakrytú hladinu, voda sa veľmi rýchlo ochladzuje. Viete to sami pri čaji, keď ho necháte 15 minút stáť.

Solárna plachta Cornisun na vírivkuAKO UŠETRIŤ?
Ohrejte vodu vo vírivke zadarmo a bez nutnosti spotreby elektriny! Zakryte hladinu vírivky priehľadnou solárnou plachtou CorniSun.

Solárna plachta Cornisun na hladine vody plní tri funkcie:

Prvá funkcia - je transparentná a preto cez ňu slnko svieti až na dno vírivky a účinne a rýchlo ohrieva vodu. Voda tak v lete vďaka ohrevu slnkom dosahuje 30 - 33 °C a vy ju nemusíte toľko dohrievať.

Druhá funkcia - voda sa ochladzuje odparovaním až zo 70%. Keď zakryjete hladinu priehľadnou solárnou plachtou, nebude sa toľko ochladzovať, vydrží dlhšie teplá a nemusíte ju toľko dohrievať. Keď budete vírivku používať niekoľkokrát počas dňa, zakrývajte ju vždy keď nie ste vo vode solárnou plachtou. Hodiť ju na hladinu je otázka dvoch sekúnd. Voda zostane teplá a nemusíte ju toľko dohrievať.

Neveríte? Termoska má vákuovo izolované steny. Čaj v nej vďaka tomu vydrží teplý celý deň. Pokiaľ ju ale necháte otvorenú, behom pár minút je čaj studený.
Ako je to možné? Voda sa začala odparovať a tým výrazne ochladzovať. Aj keď sú steny aj dno vákuované.

Položená priehľadná solárna plachty Cornisun na hladine zaistí:

Tretia funkcia - spolu s vodou sa odparuje aj chlór a prostriedky na údržbu vody. Zakrytím hladiny solárnou plachtou obmedzíte ich odparovanie a znížite nutnosť ich dopĺňania.

Ceny solárnej plachty Cornisun na vírivky >>>

Ak nenájdete rozmer hladiny Vašej vírivky, urobíme Vám plachtu na mieru!
Zavolajte nám: tel. ČR +420 266 312 425, mob. ČR +420 774 376 464


Späť do obchodu